81 yaşındaki Hacer Bulut, ‘FETÖ’yle bağlantın var’ denilerek dolandırıldı

Bartın’da yaşayan 81 yaşındaki Hacer Bulut, 8 ay evvel kendisini polis olarak tanıtan bireye 6 bilezik, 2 yüzük ve 1 küpesini kaptırıp dolandırıldı. Polis, dolandırıcıyı yakalarken, altınlar Hacer Bulut’a verildi.

PARAYI HESAPLARINA AKTARDI

DHA’da yer alan habere nazaran, Bulut’u, evvelki gün ise konut telefonundan arayan Mustafa K. ile Şahabettin A. kendilerini polis olarak tanıtıp ‘FETÖ’ ile temasının olduğunu, bahsin incelenmesi gerektiğini, bu müddette ziynet eşyalarını devlet garantisi altına alacaklarını belirtti.

Şüpheliler, Bulut’u kuyumcuya yönlendirerek ziynet eşyalarını paraya çevirmesini istedi. Hacer Bulut konutundaki 6 bilezik, 2 yüzük ve 1 küpeyi bozdurup 99 bin 400 TL’yi şüphelilerin banka hesaplarına yatırdı.

Durumdan şüphelenen Hacer Bulut polise gidip şikayetçi oldu. Polisin çalışmasıyla şüphelilerin Van ve İstanbul’da oldukları tespit edildi. Mustafa K. ve Şahabettin A. yakalanıp Bartın’a getirildi. Şüphelilerin konutlarında çok sayıda banka kartı, 2 cep telefonu, 11 bin 339 TL ve 2 bin dolar nakde el konuldu. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Mustafa K. ve Şahabettin A., çıkarıldıkları mahkemece ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabahatinden tutuklandı. (HABER MERKEZİ)