Acun Ilıcalı, İngiltere’de gündem oldu! ‘Sizi planlarına inandırıyor’

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı’nın düzenlediği basın toplantısı, ülkede gündem oldu. Özellikle yerel basının büyük ilgi gösterdiği toplantıda İngiltere Championship takımının patronu, yeni sezon planlamasına ilişkin görüşlerini açıklarken, bir çok yeniliğin de sinyalini verdi.

ILICALI: ‘TRAORE TRANSFERİ NEREDEYSE BİTTİ’
Ilıcalı, Süper Lig’den transfer etmeye çok yakın oldukları ismi açıkladı. Acun Ilıcalı, Hull City taraftarlarına da müjde verdi. Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, gelecek sezon için ilk transferi Süper Lig’den yapmaya hazırlanıyor. Hatayspor forması giyen Adama Traore ile anlaşma aşamasında olduklarını belirten Acun Ilıcalı, ‘Neredeyse bitti’ ifadesini kullanırken ayrıca 4 futbolcuyla görüştüklerini duyurdu. 26 yaşındaki Adama Traore, 2020-2021 sezonunda Hatayspor’a transfer oldu. Malili orta saha oyuncusu bu sezon toplamda 18 maçta Akdeniz ekibinin formasını giydi. Adama Traore bu müsabakalarda 1 gol ve 3 asist üretti.

“KARİZMATİK BİR PERFORMANS”
Acun Ilıcalı’nın basın toplantısındaki görüntüsü, üslubu, giyimi ve hareketleri en az toplantının içeriği kadar dikkat çekici bulundu. Hull Daily Mail gazetesinde bu konulardaki gözlemlere yer verildi. Basın toplantısını takip eden yaşam yazarı Harry Ingham’ın imzasıyla yayınlanan haberde, şu gözlemlere yer verildi:
– ‘Hull City başkanı gelecek planlarını açıkladığı basın toplantısında yine karizmatik bir performans daha sergiledi’
– ‘Hull’a geldiğinden beri cennette olduğunu söyleyen Acun Ilıcalı, basın toplantısına girdiğinde, herkesin elini sıktığında ve görkemli günleri geri getirme planlarını anlatmaya başladığında, sizi buna gerçekten inandırabiliyor’
– ‘Gerçek Acun tarzında gelen ve kendine has siyah eşofman, kapüşonlu bir tişört ile yılın en sıcak gününde bunalan bir basın grubunu cezbederken havalı görünüyordu’
– ‘Karizmatik, coşkulu ve hiç öngörülemez olan Hull City’nin sahibi, kulübü almasından bu yana taraftarlar üzerinde büyük bir etki bıraktı’

TARAFTARLAR İÇİN ÖZEL HAMLE
Hull City taraftar grubuyla ilgili konuşan Acun Ilıcalı, taraftarları kuzey tribününe çekmeye hazırlandıklarını duyurdu. Acun Ilıcalı, gelecek sezondan itibaren 10 yaş ve altı çocuk taraftarların, bir yetişkin eşliğinde takımın maçlarını ücretsiz izleyebileceğini açıkladı.

‘HONEYMAN’IN OPSİYONU ZORUNLU OLARAK KULLANILDI’
Hull City Başkan Yardımcısı Tan Kesler de Acun Ilıcalı’nın yanında sorulara cevap verdi. Tan Kesler, George Honeyman’ın sözleşmesinde yer alan opsiyonu zorunlu olarak kullandıklarını belirtti. Oyuncuyla görüşmelerinin devam ettiğini belirten Tan Kesler, daha uzun bir anlaşma yapmak istediklerini ifade etti.