Adem Metan, ‘İlave Tv’ ile yaptığı röportajı yayınlamaktan vazgeçti

Gazeteci ve radyo programcısı Adem Metan, iktisat ve hayat pahalılığı üzerine yaptığı sokak röportajlarıyla tanınan ‘İlave TV’ isimli YouTube kanalının sahibi Arif Kocabıyık’la bir röportaj yaptı. 

Adem Metan, röportajı da Twitter hesabından Arif Kocabıyık’la fotoğrafını paylaşıp “Farklı görüşler tıpkı kanalda. Yakında, Pekala Sonra?’da” tabirlerini kullanarak duyurdu.

İşte Metan’ın o paylaşımı:

“DOSTLARIMIZI KIRMIŞIZ”

Lakin Metan sonra kısa bir müddet sonra, röportajı yayınlamaktan vazgeçtiğini açıkladı. Metan, kararını “Dostlarımızı ve bizi sevenleri farkında olmadan da olsa kırmışız. Sizlerden gelen tenkitleri göz önünde bulundurarak röportajı yayınlamama kararı aldım. Tüm tenkitleriniz baş göz üstüne. Saygılarımla” sözleriyle duyurdu.

Sokak röportajlarıyla tanınan Arif Kocabıyık, işini yaptığı sırada birçok sefer hücuma uğramıştı. Kocabıyık, geçen yıl aralık ayında da ‘Kendine Muhabir’, ‘Sade Vatandaş’ isimli YouTube kanallarının sahipleriyle birlikte gözaltına alınmıştı. Hakkında açılan dava kapsamında konut mahpusu cezası da alan Kocabıyık, “Bana açılan soruşturmaların sayısı 100’ü geçti. Bu suçlamaların 3’te biri cumhurbaşkanına hakaret gerisi ise şahısların açmış olduğu davalar. Doğu Perinçek, Zafer Şahin, Fuat Uğur, Sabah gazetesi, A haber üzere. Cumhurbaşkanına hakaret cezasının tabanı 8 ay bana 14 ay veriyorlar zira bana hem cumhurbaşkanına hakaretten ceza açılıyor hem de yaymak ve yayınlamaktan. Ben çift dikiş ceza alıyorum. Bu cins olaylar bizi işimize daha da sıkı sarılmamızı sağlıyor. Röportajları neden canlı yayın yapmıyorsunuz diye soruyorlardı bunun için yapmıyoruz zira hem vatandaşın hem de bizim başımız kedere giriyor” açıklaması yapmıştı.