AK Parti’de ‘Türkiye Bayrağı’ Çatlağı: ‘Yapsın da Görelim!’

Ak Parti listesinde milletvekili adayı olan Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun ‘Türkiye Bayrağı’ açıklamasına, AK Parti Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş tepki gösterdi.

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ‘Türk Bayrağı değil Türkiye Bayrağı’ açıklamasında bulunmuştu

Radyo Sputnik’te yayınlanan Elif Sudagezer Tüzüner ve Fethi Yılmaz’la Seçim Özel programına bağlanan AK Parti milletvekili ve 28. Dönem AK Parti Ankara 1. Bölge 1. Sıra milletvekili adayı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Yapıcıoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

“Onun o bayraktan rahatsız olma hakkı varsa benim de HÜDA PAR’dan ve onun genel başkanından rahatsız olma hakkım demokratik bir hak. Yani yapsın da görelim”

Türkeş, Kızılay ile ilgili yaşanan skandallara da değindi;

“Ben ilkokula giderken Kızılay kolu başkanıydım. Bir zarf verilmişti elime dediler ki ‘Sen Kızılay kolu başkanısın, 1 lira 1 lira arkadaşlarından yardım toplayacaksın’ dediler. İlkokulda yaptığım ilk ciddi işti. Herkesten bağış toplayarak zarfı götürüp öğretmene teslim ettim. Güzel bir iş yaptım diye kendimle iftihar ettim.”

“Eskiden beri Kızılay konusu gündeme geldiğinde zaman zaman Kızılay’ın stoklarıyla ilgili şaibeler iddialar çıksa dahi bu kurum bir güven kalesiydi. Bunun hiç kimsenin hiçbir şartta yıpratması doğru değildir.”

“Bu noktada, ‘Ben çok akıllıyım benim IQ’um çok yüksek, ben burayı ticarethaneye döndürdüm’ dersen ‘Git kendine ticarethane kur’ derler adama.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*