Altın Portakal ‘da yarışacak ulusal sinemalar belirli oldu

Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı’na, bu yıl 46 yapım başvurdu. Sevin Okyay, Mehmet Açar ve Muammer Brav’dan oluşan seçici şuranın değerlendirmesi ile belirlenen 10 sinema, Türkiye’de birinci defa Antalya’da sinemaseverlerle buluşacak.


Belmin Söylemez’in yönettiği ‘Ayna Ayna’; Ümit Köreken direktörlüğündeki ‘Bir Umut’; direktörlüğü Onur Meşhur’a ilişkin ‘Bomboş’; Burak Çevik, Sofia Bohdanowicz ve Blake Williams’ın birlikte yönettikleri ‘Gidiş O Gidiş’; Atalay Taşdiken’in yönettiği ‘Hara’; Kaan Müjdeci direktörlüğündeki ‘Iguana Tokyo’; Selcen Ergun’un yönettiği ‘Kar ve Ayı’; Özcan Alper’in yönettiği ‘Karanlık Gece’; Emin Alper’in yönettiği ‘Kurak Günler’ ve İsmet Kurtuluş ile Kaan Arıcı’nın birlikte yönettikleri ‘LCV (Lütfen Karşılık Veriniz)’, isimli sinemalar, yarış heyecanı yaşayacak.


‘Ayna Ayna’, ‘Bomboş’, ‘Hara’, ‘Iguana Tokyo’, ‘Karanlık Gece’ ve ‘LCV (Lütfen Yanıt Veriniz)’ isimli sinemalar, dünyada da birinci sefer Antalya’da görücüye çıkacak. Bu müsabakanın 14 kategorisinde, toplamda 840 bin TL meblağında ödül verilecek.


Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 59’üncu Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin; idari yöneticiliğini Cansel Tuncer, direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu, sanat direktörlüğünü Başak Emre, Antalya Sinema Forum yöneticiliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor.