Amerikalı isim Ukrayna için savaşırken öldü

Amerikan televizyonu CNN Internatıonal’da yer alan habere göre; paralı asker olarak Ukrayna saflarında savaşan 22 yaşındaki Willy Joseph Cancel, pazartesi günü hayatını kaybetti. Cancel’ın annesi Rebecca Cabrera, eski bir ABD askeri olan oğlunun özel bir güvenlik şirketi tarafından Ukrayna’ya savaşmak üzere gönderildiğini belirtti.

Cabrera, evli ve 7 aylık bir çocuk babası olan oğlunun Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kısa bir süre önce savunma şirketinden çalışmaya başladığını ve paralı asker olarak Ukrayna’ya gitmeyi kabul ettiğini anlatarak, “Gitmek istedi çünkü Ukrayna’nın savaşını destekliyordu” dedi. Acılı anne, oğlunun cansız bedeninin bulunamadığını da ifade etti.

ABD DIŞİŞLERİ: UKRAYNA’YA GİTMEYİN

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, olayı yakından takip ettiklerini belirterek, “Bir kez daha ABD vatandaşlarına Ukrayna’ya gitmeme çağrısı yapıyoruz” diye konuştu.

İNGİLİZLER DE ÖLDÜ

İngiltere de dün Ukrayna’da bir vatandaşının hayatını kaybettiğini ve bir kişinin de kaybolduğunu duyurmuştu.

ÇOK SAYIDA PARALI ASKER VAR

Ukrayna, işgal sonrasında yabancı savaşçıları Rusya’ya karşı savaşmak üzere ülkeye davet etmiş, 52 ülkeden 20 bini aşkın kişinin gönüllü olduğu bildirilmişti.

KAYNAK: HABER7