Ankara’da CHP tiyatrosu! ‘MHP’den istifa edip katılıyorum’ demişti! Hepsi palavra çıktı

CHP’nin Ankara’da düzenlediği üye iştirak merasiminde bir bayana geriden partililer tarafından ‘Bunları da söyle’ formunda sufleler verilmesi dikkat çekmişti.

Yine birebir programda kürsüye çıkan Hilmi A., MHP’den istifa ederek Kemal Kılıçdaroğlu ile yol yürümek için CHP’ye katıldığını söz etmişti. Hilmi A.’nın imgelerini Kılıçdaroğlu Twitter hesabından paylaşmıştı.

Hilmi A.’nın MHP’ye üye olmadığı, rastgele bir siyasi parti kaydının da bulunmadığı ortaya çıktı. Yeniden sıhhat teminatı olmadığını argüman eden Hilmi A.’nın SGK’lı olarak çalıştığı ve Yeşil Kart kullanmasına da gerek olmadığı belirlendi. Şahsın ayrıyeten sabıkası da bulundu.

‘MHP’DEN İSTİFA EDİP CHP’YE KATILIYORUM’

Ankara’da düzenlenen CHP üye iştirak programında kürsüye çıkan Hilmi A., “7 aydır çalışmıyorum, sıhhat garantim yok. Yeşil Kart çıkaracağım diyorum, sıhhat sigortan yok, özel sigortan yok, borcunu öde diyorlar. Çalacak mıyım, çırpacak mıyım, neyle ödeyeceğim?’ tabirlerini kullanmıştı. MHP’den istifa ederek CHP’ye katıldığını tabir eden Hilmi A. ile ilgili gerçekler ortaya çıktı.

SÖYLEDİKLERİNİN HEPSİ PALAVRA ÇIKTI

MHP’den istifa ettiğini söz eden Hilmi A.’nın, MHP’ye üye olmadığı, rastgele bir partide de siyasi kaydının bulunmadığı tespit edildi.

SGK’LI OLARAK ÇALIŞIYOR

‘7 aydır işsizim’ diyen Hilmi A.’nın faal SGK’lı olarak kepçe operatörlüğü yaptığı öğrenildi. Hilmi A.’nın sıhhat teminatının de SGK üzerinden karşılandığı tespit edildi. Şahsın, Yeşil Kart almasına gerek olmadığı belirlendi.

HIRSIZLIK DAHİL ÇOK SAYIDA HATA KAYDI

Kılıçdaroğlu’na ‘Gelin başımıza geçin, bitirelim bu işi’ diyen Hilmi A.’nın ayrıyeten, “Mühür Bozma”, “Açıktan Hırsızlık – Tehdit”, “Mala Ziyan Verme”, “Alkollü Araç Kullanmak, Tehlikeli Araç Kullanmak – Taksirle Yaralama”, “Hakaret”, “Güveni Berbata Kullanma” ve “Kötü Muamele” hatalarından isimli olay kaydı, “Hırsızlık”, “Kasten Yaralama” ve “Güveni Berbata Kullanma” hatalarından KİHBİ kaydı bulundu.

KAYNAK: SABAH