Cem Küçük: Yazılanlar palavra, işimin başındayım

Cem Küçük, TGRT ve Türkiye Gazetesi’ndeki misyonlarından ‘istifa ettirildiği’ istikametindeki tezlere ait bir açıklama yaptı.

Küçük, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Sevgili arkadaşlar işimin başındayım. Yazılanların hepsi yalan” dedi.


NE OLMUŞTU?

Suç örgütü liderliği suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’e ilişkin olduğu tez edilen ‘Freud’un Talebesi’ hesabından evvelki gün bir paylaşımda bulunulmuştu.

Bir medya kümesinin başında olan ismin imgelerini içerdiği öne sürülen görüntü paylaşımı kısa müddette toplumsal medyanın gündemine oturmuştu.

Cem Küçük’ün, “Blöf yapıyor. Elinde doküman falan yok” demesinin akabinde, Sedat Peker’in kullandığı öne sürülen “Freud’un Talebesi” isimli Twitter hesabından şu paylaşım da yapılmıştı: “Karakteri, soyismi kadar olan Cem Küçük sana önümüzdeki haftasonuna kadar mühlet veriyorum ya çıkıp televizyonda REİS SEDAT PEKER hakkında yanılmışım, özür diliyorum diyeceksin ya da 2015 Kıbrıs tatilinde yediğin haltları herkes izleyecek. Seçim senin!”

Çalıştığı kurumdan istifasının istendiği öne sürülen Küçük ise dün bir ’emeklilik’ yazısı kaleme almış ve şu tabirleri kullanmıştı: “Bazı kariyeristler çocuklarının büyüdüğünü bile anlamıyor. İşine fazla odaklananlar önündekini göremiyor. Bazen beşerler ne vakit bırakacağını bilmiyorlar. Batı’da görüyorsunuz, doruktayken bırakanlar oluyor. Ya da emekli oluyor.”

Son alarak bugün Twitter’dan paylaşım yapan Peker, “Kıymetli dostlarım, freudun_talebe’si isimli sayfa dün gece Twitter tarafından kapatılmıştır. Yeni açılan ve benim adıma yayın yapan hesap uydurma bir hesaptır. Düşmanlığı bile namusluca yapmalıyız. Cem Küçük isimli gazetecinin erkeklerle bir imajı yoktur” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)