Gelecek Partisi Sözcüsü, Merkez Bankası kelamları nedeniyle tabire çağrıldı

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’ın bir televizyon programında Merkez Bankası’nı eleştirdiği konuşması nedeniyle tabire çağrıldığı öğrenildi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile ilgili bir televizyon kanalında söylediği kelamları nedeniyle hakkında kabahat duyurusunda bulunulduğunu ve söz vereceğini açıkladı. Özcan, hususla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

* “Mesleğe başladığım, işçisi olmaktan her vakit onur duyduğum, sağladığı burs imkanı ile yurt dışında yüksek lisans eğitimi aldığım Türkiye ‘Cumhuriyet’ Merkez Bankası, bir TV programındaki sözlerim nedeniyle şikayette bulunmuş.

* Elbette avukatlarımız şikayet dilekçesini inceledikten sonra kısa müddette savcılığa gidip sözümü vereceğim. Siyasette faal olarak bulunduğum 3 yılda bir sefer dahi hakaret lisanını kullanmamaya çaba ettim. Vereceğim tabirde Merkez Bankasının prestijine asıl kimlerin ziyan verdiğini tarihe kayıt düşülmesi için yazacağım.”

DAVUTOĞLU: TÜM YAPTIĞI AÇIKLAMALARIN ALTINA TEREDDÜTSÜZ İMZAMI ATARIM

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu da Serkan Özcan’a toplumsal medya paylaşımıyla dayanak çıktı. Davutoğlu, “Parti sözcümüz Serkan Özcan’ın gerçekleri konuşması birilerini rahatsız etmiş. Donanımı, birikimiyle Türkiye’nin sayılı ekonomistlerinden, birlikte yol yürümekten gurur duyduğum sevgili kardeşim Serkan Özcan’ın yaptığı tüm açıklamaların altına tereddütsüz imzamı atarım” tabirlerini kullandı.