Gülşen’in tutuklanmasına ünlü isimlerden reaksiyon

Nisan ayındaki bir konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği kelamlardan ötürü “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” hatasından tutuklanan ‘e sanatkarlardan dayanak geldi.

İZZET ÇAPA

Ünlü işletmeci İzzet Çapa yaptığı paylaşımda tutuklama kararını reaksiyon göstererek, “Hukuğun kararlarını tartışmam. Adalet benim için kutsaldır. Gülşen haddini aşmış ve saçmalamıştır. Bunun için de özür dilemiş, niyetinin bu olmadığını anlatmıştır. Lakin tutuklanma kararı. Tutuklu yargılanacak olması…Olacak şey değildir. Sahiden olacak şey değildir.” sözlerini kullandı.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

Armağan Çağlayan ise “Tutuklamak nedir yahu? İnanılır üzere değil! Zati manzaralar var. Söylediğini kabul ediyor. Sulh ceza hakimi kanıt karartacağına hükmettiyse demek! Karartılacak kanıt mi var ki?” dedi.

HARUN TEKİN

Mor ve Ötesi kümesinin solisti, ünlü müzisyen Harun Tekin “Dayattıkları üzere olmadığı, giyinmediği, konuşmadığı için bugün bir bayan sanatçı tutuklandı.” tabirlerini kullandı.

ATİLLA TAŞ

Sanatçı Atilla Taş toplumsal medya hesabı Twitter’dan şu paylaşımı yaptı: ‘Gülşen’e, bana jet süratiyle işleyen hukuk sistemine şapka çıkarıyorum. Sedat Peker 1.5 yıldır neler anlatıyor tık yok. Sonra da gel hukuk var de. Hah! Demek Gülşenmiş hatalı, helâl olsun!. Artık tüm ülke huzur içinde uyuyabilir.’