İstanbul’da kuyumcu aracından altın çalan çete çökertildi

İstanbul’un Fatih ilçesinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametine hakikat giden kuyumcu kuryesi, iki kuşkulu tarafından gasbedildi.

Silahlı şüpheliler araçtaki 9 kilo altını çalıp ortadan kayboldu.

Polis harekete geçti

Olayın akabinde polis grupları geniş çaplı çalışma başlattı. Yapılan çalışmada kaçan aracın plaka bilgisi ve şüphelilerin kimlik bilgileri tespit edildi.

Altın eritirken yakalandılar

Çalışmaların devamında kuşkulu aracın Küçükçekmece ilçesi Kanarya Mahallesi Hekim Sadık Ahmet Caddesi üzerindeki bir iş yeri önünde park halinde bulunduğu belirlendi. Özel harekat polislerinin de dayanak verdiği bir operasyon düzenlendi. Operasyonda, Celal G. (33), K.A. (25), A.B.K. (19) ve F.D. (31) isimli şüpheliler iş yeri içerisinde, yağmalanan altınları erittikleri sırada kıskıvrak yakalandı. Adreste yapılan aramalarda olayda kullanılan 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet altın eritme düzeneği ve gasbedilen 8 kilo 734 gram ve bir ölçü erimiş altın olmak üzere, gasp edilen altınların tamamı ele geçirildi.

Silahla karşılık verip kaçmaya çalıştılar

Ayrıyeten şüphelilerden M.F.Y. (23) isimli şahıs ise polise silahla karşılık vererek olay yerinden kaçmaya çalıştığı sırada etkisiz hale getirildi. Kuşkulu şahıs yaralı halde yakalandı. İHA’nın haberine nazaran şüphelilerin emniyetteki süreçleri sürüyor.