Jorge Jesus’tan transfer itirafı! ‘Kim Min Jae ağır bir darbe oldu’

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme turunda Ukrayna ekibi Dinamo Kiev ile karşılaşacak olan Fenerbahçe ‘de teknik direktör Jorge Jesus, zorlu mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Güçlü bir takıma karşı oynayacaklarını dile getiren Jorge Jesus, “Kurada bize Şampiyonlar Ligi’nde tecrübeli bir takım çıktı. Güçlü bir takım. Dinamo Kiev’i iyi tanıyorum, güçlü bir takım ve tecrübeli yüksek. Geçen sene onlara karşı oynadım. Zor anlar olacaktır ama biz iyi çalıştık. Onların kalitesine en iyi şekilde cevap vermek istiyoruz. Takımın çoğu Ukrayna Milli Takımı oyuncusu” dedi.

“KALİTELİ BİR TAKIM YARATMAK İSTİYORUZ”

Yalnızca 4-5 haftadır birtlikte çalıştıklarının altını çizen Portekizli teknik adam, “Yaklaşık 4-5 haftadır çalışıyoruz. Yavaş yavaş birbirimizi tanıyıp anlamaya çalışıyoruz. Rakibimiz Dinamo Kiev, yaklaşık 4-5 yıldır birlikte oynuyor. Biz 4-5 haftadır birlikteyiz. Pozitif düşünceye sahip, kaliteli bir takım yaratmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“LUCESCU BİR SEMBOL”

Ukrayna’daki durum ve Lucescu hakkında ise Jorge Jesus, “Ukrayna’da olanları hepimiz biliyoruz. Umarım maçta sporun dışında olaylar yaşanmaz. Hepimiz orada olanlara saygı duyuyoruz, acılarını paylaşıyoruz. Lucescu, yabancı teknik direktörler arasında bir sembol. Şampiyonlar Ligi’nde çok fazla tecrübesi var, aynı benim gibi.” açıklamasını yaptı.

KİM MİN JAE SÖZLERİ

Takımdan ayrılması gündemde yer alan Kim Min-Jae için ise tecrübeli çalıştırıcı “Min-jae ile ilgilenen kulüp, oyuncunun sözleşmesindeki çıkış maddesini ödeyecek. Bu durumda kulübün yapabileceği bir şey yok. Bizim için ağır bir darbe oldu. Sistemimizde önemli bir oyuncuydu. Onun sahip olduğu özellikleri inkar edemeyiz” sözlerini dile getirdi.