Kerem Aktürkoğlu’na yılın sportmeni mükafatı

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndaki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen merasime, kulüp lideri Dursun Özbek ve 1905 GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu ile kulüp yöneticileri katıldı.

Törende, yılın sportmeni ödülünün Kerem Aktürkoğlu’na verildiği belirtildi. Aktrkoğlu, mükafatını kulüp lideri Dursun Özbek’in elinden aldı.

Burada bir konuşma yapan Dursun Özbek, 1905 GSYİAD’ın her devir Galatasaray idaresine, kulübü yönetenlere, kim olduğuna bakmaksızın takviye veren bir kurum olduğunu anlatarak, “Son derece yararlı, üretken, kulübüne katkı vermeye çalışan insanların buluştuğu bir dernek. Faaliyetleri saymakla bitmez. Bugünkü tertipleri üzere Galatasaray’a emek veren futbolcuları seçerek ödül müsabakası da yapan bir kurum. Verdikleri emeklerden ötürü lider ve idare heyeti üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Ödülün sahibi Kerem Aktürkoğlu’na teşekkür eden Özbek, “Kerem, transfer olduğu günden beri duruşu, katkısı, Galatasaray taraftarını heyecanlandırmasından ötürü ona da bir teşekkür gönderiyorum. Ben Kerem’in bundan sonraki devirde de Galatasaray’a büyük katkılar vereceği ve kulübün başarısı için elinden geleni yapacağından eminim. Yolu, bahtı açık olsun. Yalnızca Galatasaray’a hizmet etmekle kalmaz, Türk futboluna da yeri geldiği vakit katkı sunar. Türkiye’yi yurt dışında temsil edeceğinden hiç kuşkum yok. Muvaffakiyetler diliyor, ödül için tebrik ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Aktürkoğlu: “Galatasaray başarısı için her şeyi yapacağım”

Ödülünü lider Dursun Özbek’in elinden aldıktan sonra hislerini aktaran başarılı futbolcu Kerem Aktürkoğlu, dernek üyelerine teşekkür etti.

Başkan Özbek’e yeni periyodu için güzel olsun temennisinde bulunan Aktürkoğlu, “Bundan sonra inşallah Galatasaray’ın hak ettiği yerlere gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Aslında heyecanlıyım. Biz futbolcular binlerce kişinin önünde oynadığımızı vakit çok heyecanlanmıyoruz lakin bu türlü mükafatlar aldığımız vakit heyecanlanıyoruz. Galatasaray’a geldiğim vakit hayallerim vardı. Kendime kurallar koşmuştum. Adım adım gerçekleştiriyorum. Yine hayallerim var ve geri durmayacağım. Öncelikle Galatasaray’ın başarısı için… Sonraki süreçte futbol bize neler getirir bilmiyorum. Futbolum için her şeyi yapacağım.” tabirlerini kullandı.

Hatipoğlu: “Kerem burada grubun parlayan yıldızı oldu”

1905 GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu, “Galatasaray’da Yılın Sporcusu” mükafatını son 15 yıldır aralıksız gerçekleştirdiklerini, pandemi nedeniyle 2 yıl ortanın akabinde yeniden birlikte olmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Bu yıl da ödülümüzü Türk bir futbolcu kazandı. Kerem, geçen yıl gösterdiği performansla, dernek üyelerinden en çok oyu alarak birinci seçildi. Kendisini kutluyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray’a geliş öyküsünün bilindiğini ve onun Erzincan’daki başarılarından sonra Galatasaray’da herkesi heyecanlandırdığını lisana getiren Hatipoğlu, “Kerem burada ekibin parlayan yıldızı oldu. Umarım yeteneğiyle geldiği kulüpte, karakteriyle uzun yıllar hizmet edecek, kulübümüze Avrupa’da birçok muvaffakiyetler kazandıracak.” formunda görüş belirtti.