Meksikalı siyasetçi, çocuk ticareti yaptığı argümanıyla yakılarak öldürüldü

Meksikalı siyasi Daniel Picazo, Meksika’nın Puebla kentinde çocuk ticareti yaptığı teziyle yakılarak öldürüldü.

Meksikalı siyasi Daniel Picazo, Meksika’nın Puebla kentindeki Huauchinango kasabasına ziyaret için gittiği sırada WhatsApp küme sohbetlerinde bir çocuğun kaçırılmasına karıştığına dair söylentilerin yayılması üzerine 30 kişi tarafından taarruza uğradı.

Saldırganların etkisiz hale getirerek geniş bir alana götürdükleri Picazo, 200 kişilik kalabalık bir küme tarafından tarafından dövülerek linç edildi. Olay yerine gelen çok sayıda polis grupları, saldırganları durdurmak için uğraştı fakat saldırganlar Picazo’nun üzerine akaryakıt dökerek yaktı. Olayın akabinde Picazo’nun cesedinin yetkililer tarafından alınması üzerine ailesi ve arkadaşları tarafından cenaze merasimi düzenlendi.

Kongre üyesi Johanna Torress, Picazo’nun ülkesine bağlı ve hayatında büyük hayalleri olan yetenekli biri olduğunu söyleyerek, “Rahatlaması ve ailesinin yeterliliği için Tanrı’ya dua ediyorum” tabirlerini kullandı. Belediye meclisi tarafından yapılan açıklamada ise yapılan taarruzun onaylanmadığı ve hata teşkil eden davranışların Meksika prosedürlerine nazaran yargılanması gerektiği belirtildi

. Yetkililer, hücumun sorumlularının bulunması için gerekli çalışmaların başlatıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz 15 Mayıs’ta Izucar de Matamoros’ta bir adam motosiklet çalmaya teşebbüs etmekle suçlandıktan sonra bir kalabalık tarafından dövülerek öldürülmüştü.