Okurlarını bekleyen yeni çıkan kitaplar

Yeni haftaya yeni kitaplarla giriyoruz. Kitap raflarındaki yerini alarak, okurlarını bekleyen kitaplardan sizler için seçtiklerimiz…

İyi haftalar ve düzgün okumalar diliyoruz…

Babamın Bağlaması

Cevdet Kudret Roman Mükafatı, Attilâ İlhan Roman Mükafatı, Fransa-Türkiye Edebiyat Mükafatı ve Sait Faik Öykü Armağanı sahibi Kemal Varol, sinemaya da uyarlanan romanı Âşıklar Bayramı’nın devamı olan Babamın Bağlaması’nda, merhaba ile hoşça kal ortasındaki derin vadide yankılananlarla yeniden akıllardan çıkmayacak bir seyahate çağırıyor.

Sayfa: 212

On İki Hasta

New Amsterdam dizisine de ilham olan On İki Hasta sırf hastanedeki tecrübelere odaklanmıyor; birebir vakitte dünyadaki adaletsizliğe, toplumsal problemlere, teröre, besin sanayisine ve sefalet içindeki omurlara da ayna tutuyor…

Boş Dolaplar

Boş Dolaplar, 1950’li yıllarda Fransa’daki sınıf sisteminden ve bir bayanın sınıf atlamak, geçmişini unutmak için verdiği uğraştan daha fazlasıdır. Bu roman, kültürel manada haklarından yoksun bırakılmışların kendi sesleriyle konuşmasına, gerek konusu prestijiyle gerek edebî biçimiyle, unutulmaz bir katkı sunuyor.

Sayfa: 250

Britanya Kahramanları

Britanya Kahramanları, yakından tanıdığımız kahramanların az bilinen kıssalarını, yeni tanışacağımız kahramanların kıssalarıyla harmanlıyor ve ortaya, ortaçağın labirentlerinde çağdaş okura rehberlik edecek pahalı bir kaynak çıkıyor.

Sayfa: 200

Kayıp Uygarlıklar

Önmeli uygarlıkları derinlenmesine işleyen kitap…

Sayfa: 350

Geri Dön Günışığım

Michael Greenberg dünya çapında ün kazanan anı kitabı Geri Dön Günışığım’a bu cümleyle başlıyor ve kızı Sally’nin bipolar bozuklukla uğraşını sarsıcı bir gerçekçilikle anlatıyor.

Sayfa: 150

Karar Ver Planla Harekete Geç

Elinizde tuttuğunuz kitap, okullarda öğretilmeyen lakin hayatınızı sisteme koymak için gereksiniminiz olan bilgileri içeriyor ve yanlışsız karar vermekten tesirli düşünmeye, değişim yollarından sürdürülebilir sistemler kurmaya kadar pek çok süreci adım adım işliyor. Kişisel gelişimin ve muvaffakiyetin formülünden fazla sürece odaklanarak davranışları değiştirmenin uzun vadedeki yararlarına odaklanıyor.

Sayfa: 125

Aristo ve Dante Dünyanın Sularına Dalıyor


Aristo ve Dante Dünyanın Sularına Dalıyor’da ise Aristo ve Dante onlara karşı olan gerçek dünyada el ele kalabilmenin yollarını keşfedecek; zorbalarla savaşmayı, yeni arkadaşlıklar kurmayı, kendini anlatmayı ve acılarla yaşamayı öğrenecekler.

Sayfa: 440

Doğu Ekspresinde Cinayet – Bir Hercule Poirot Hikayesi

Otuzdan fazla lisana çevrilen Doğu Ekspresinde Cinayet, Agatha Christie’nin en çarpıcı romanlarından biridir.

Sayfa: 64

Yaz Meskeni Daha Sonra

Yayınlandığı yıl Almanya’da bütün eleştirmenlerin büyük övgüleriyle karşılanan Yaz Konutu, Daha Sonra, çağdaş öykücülüğe farklı bir pencere açmıştı.

Sayfa: 152