Street Fighter 6 çıkış tarihi netleşti! Gardınızı alın!

Dövüş oyunu denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan biri olan Street Fighter serisi, uzun süren sessizliğini yeni bir macerayla sonlandıracak. Serinin hem yapımcısı hem geliştiricisi olan Capcom tarafından geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya göre, Street Fighter 6 ismiyle satışa sunulacak olan yeni oyun 2023 yılında raflardaki yerini alacak.

Serinin yeni macerası hakkında bazı açıklamalar da yapan Capcom, Street Fighter 6’nın yine şirketin kendi oyun motoru olan RE Engine ile geliştirildiğini ifade etti. Şirket tarafından yapılan açıklamanın devamında ise, yeni maceraya 3 farklı oyun modunun eklendiği, bu oyun modlarının ise Fighting Ground, World Tour ve Battle Hub isimleriyle oyunda yer alacağı belirtildi.

Street Fighter 6 çıkış tarihi netleşti! Gardınızı alın!

Tabi bir de Street Fighter 6 oyununun hangi platformlarda satışa sunulacağı sorunu var. 2023 yılı içerisinde çıkacağı kesinleşen yeni oyun PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series ve PC platformları için erişilebilir olacak. Ancak muhtemelen sizin de fark ettiğiniz üzere, yapımın PlayStation 4 kullanıcılarının beğenisine sunulurken, Xbox One kullanıcılarının kapsam dışında bırakılması, oyun dünyasında şaşkınlığa sebep oldu.

Her ne kadar şu an için Capcom tarafından yapılan açıklamada oyunun çıkış tarihi olarak 2023 yılı işaret edilmiş olsa da, ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgilerin gelmesi ve oyunun yılın ilk yarısında mı yoksa ikinci yarısında mı satışa sunulacağının da netleşmesi bekleniyor.