Torreira’dan şampiyonluk kelamları

Galatasaray’ın yeni transferi Lucas Torreira, GS TV’ye özel açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu transfer gecesini ve Ulusal Kadrodan arkadaşı kaptan Fernando Muslera hakkında da yorumlarda bulundu. İşte Torreira’nın açıklamalarına dair ayrıntılar…

”Konyaspor maçını taraftarlarımız dayanağıyla kazanacağız”

Kasımpaşa maçında hocanın istediklerini yaptıklarını söyleyen Lucas Torreira, Konyaspor maçında da taraftar dayanaklarını istediklerini söyledi. Torreira, ”Kasımpaşa maçında grup ruhunu alana güzel yansıttık. Hoş bir maç çıkardık, taraftarlarımızı memnun ettik. Hocanın istediği şeyleri yapmaya başladık. Bizim için hoş bir sonuç oldu. Konyaspor maçını taraftarlarımız dayanağıyla kazanacağız. Onlara çok teşekkür ediyorum, onların takviyesi ile çok daha âlâ oynuyoruz. Ulusal ortadan evvel son maç, kazanırsak önderde olabiliriz. Bu maçı kazanmak için her şeyi yapacağız.” tabirlerini kullandı.

”Muslera’ya herkes hürmet duyuyor”

Hem Ulusal Grup’tan hem Galatasaray’dan arkadaşı olan Fernando Muslera hakkında konuşan Torreira, ”Muslera buraya gelmemde bana çok yardımcı oldu. Projeyi, burada neler yapmak istiyoruz onu anlattı. Burada büyük bir proje var. Bu projenin modülü olmak için buraya geldim. Erden Beyefendi ve lider ile konuştuk, herkes bana yardımcı oldu. Mükemmel bir taraftarımız var. Galatasaray, benim için çok büyük bir kulüp, burada olmaktan ötürü çok memnunum. Muslera, çok büyük gördüğüm ve kusursuz bir insan. Muslera ile birebir ulusal ekipte oynamak büyük bir onurdu benim için. Yalnızca Galatasaray taraftarı değil, öbür taraftarlar da hürmet duyuyor Muslera’ya.” dedi.

”Kendimi taraftarlarla çok yakın hissediyorum”

Galatasaray taraftarının karşılaması hakkında konuşan Torreira, ”Harika bir taraftarımız var. Bizi sabah 4’te Dries Mertens ile birlikte karşılayınca bunu fark ettim. Çok tutkulu, formaya kendini adamış bir taraftarımız var. Bu tutku benim de hissettiğim bir şey. Çok yakın hissediyorum taraftarlarla. Bizi orada çok sıcak karşıladılar. Orada Türk yemek kültürünü tanıma bahtı da yakaladım. Orada dansta ettik. Çok keyifli bir gündü. Muslera da bana Türkiye’yi ve İstanbul’u tanımada çok yardımcı oluyor.” tabirlerini kullandı.

”Ben grubu tanıyorum, ekip da beni tanıyor”

Sezon öncesi periyodu hakkında konuşan Torreira, ”Sezon öncesi periyotta çok vaktim olmadı. Ben buraya geldiğimde dönem başlamıştı bile. Lakin buraya geldiğim vakit kendimi daima hocamızın isteklerine adadım, neler yapmam gerektiğini uygun anlamaya çalıştım. Ben ekibi tanıyorum, ekip da beni tanıyor. Mertens ile tıpkı uçakta geldiğimiz için birbirimizi tanıma fırsatımız oldu. Onunla düzgün anlaşıyoruz. Alana indiğimiz vakit da grup için ne kadar kıymetli olduğunu gösterdi. Geçmişinde çok kıymetli muvaffakiyetleri olan bir oyuncu. Şimdilik Galatasaray’a odaklanmış durumdayım. Burada 4 yıllık bir kontratım var. Gelecekte neler olacağını bilemem fakat şu anda tek niyetim Galatasaray’ın başarısı.” dedi.

”Şampiyon olmak istiyoruz”

Bu sene şampiyonluk istediklerini söyleyen Torreira, “Galatasaray çok büyük bir kulüp ve transferin son günlerinde de çok büyük isimler geldi. Galatasaray’ın gayesi her vakit şampiyonluk gayreti vermektir, ismine yakışan da budur. Biz de bunu yapacağız ve şampiyonluk uğraşı vereceğiz.” dedi