Aksu OSB ile Türkoğlu 2 OSB’leri terkin edilerek, Erkenez OSB tüzel kişiliği altında birleştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bir süre önce Aksu OSB ile Türkoğlu 2 OSB’leri terkin edilerek, Erkenez OSB tüzel kişiliği altında birleştirildi.

Bu kapsamda, Erkenez Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ilk toplantısını Vali Mükerrem Ünlüer başkanlığında, Müteşebbis Heyeti üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Organize sanayi bölgesinin alt yapı ve üst yapı durumu, kuruluş çalışmaları, sanayi kampüs alanı yerleşkesi ile atıksu arıtma tesisi projeleri görüşüldü.

Toplantı, gündem maddeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu

Birleştirilen OSB’lerin hem Kahramanmaraş hem de Türkiye ekonomisine önemli katkılar vereceğini söyleyen Erkenez OSB başkanı İsmail Kurtul, “Organize Sanayi Bölgeleri, kentlerin ekonomilerin dinamik yapılarıdır

Kentlerin katma değerli üretiminde önemli bir yeri olan Erkenez OSB bu şehrin hem üretim gücüne hem de istihdam ve ihracattaki gücünü daha yükseklere çıkaracaktır Özellikle deprem sonrası şehrimizin yeniden kalkınmasına büyük katkısı olacaktır. Kahramanmaraş’ın yeri geldiğinde fedakar gerektiğinde cefakarı sanayicisi Kahramanmaraşı’ımızı yükseltecek çalışma ve projelere hız kesmeden devam edecek“ dedi.

Toplantıya sanayi kuruluşlarında hem istihdam hem ihracat ile şehre önemli katkılar sunan genç iş insanları Şakir Kütükçü, Faruk Narlı, Ünal İnal da katıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx