Başkan Şahin’den önemli açıklamalar

Kanal 7 Ankara Temsilcisi ve Haber7.com Yazarı Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programının bu haftaki konuğu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin. Yerel seçimler yaklaşırken yapılan hizmetler ve yeni projeler programda gündem maddesi oluyor.

Fatma Şahin’in açıklamalarından satır başları:

DEPREM SONRASI YARALAR SARILIYOR

Çok ağır sınavdan geçtik. Bu milletin büyüklüğünü gördük. İyileşme dönemindeyiz. Cuma günü Sanayi bakanımız geldi 260 dükkanın açılışını yaptı. Bu bir mucize, bunu Japonlar söylüyor. Bu kadar hızlı toparlanma mucize. Bizim bu kadar hızlı yapmamızın nedeni Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde. Bu bir takım işi. Deprem öncesinde de planlarımız hazırdı.

ÜÇ HEDEF

Bizim hedeflerimiz var. Birincisi Yeşil şehir ikincisi ise akıllı şehir üçüncüsü ise zihinsel dönüşüm. Bu üçünü gerçekleştirdiğimiz zaman şehir sağlıklı büyüyor. Hızlanmamız lazım. Hızlanıp şehrin ekonomisini daha da büyütmemiz lazım.

Mazeret üretmek çok kolay. Neden yapamadığını anlatabilirsin ancak bu bize yakışmaz. Yerel kalkınma uygulama demek. Çıkan yasayı uyguladığın zaman vatandaş bunu görüyor. 

SU SORUNU VAR MI?

Şu anda şehre 135 kilometreden su aktı. İçerisinden araçların bile geçebileceği çelik bloklarla suyu taşıdık. Bunlar kolay işler değil. Depremden 48 saat sonra şehre su vermeye başladık. 

Ben geldiğimde Türkiye’nin en pahalı üçüncü suyunu içiyorduk. Şimdi 20’lere kadar geriledi. 

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx