CHP’li Tanal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seçim afişine tepki gösterdi

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün seçim afişinde, “Ne karagül ne kırmızıgül, sadece Beyazgül” ifadeleri kullanmasına tepki gösterdi. Tanal, “Şanlıurfamızın incisi Halfeti, karagülüyle meşhur. Karagülün dünyada tek yetiştiği yer Halfeti ilçemiz. Ama Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Beyazgül, bir slogan üretememiş, beceriksiz yöneticilerle başka sloganların üretilmesi gerekirken, karagüle küçük düşürücü bir anlam yükleyerek Şanlıurfamızı ve Halfeti ilçemizi yok saymıştır. Şanlıurfalı kardeşlerim, Halfetili kardeşlerim; sizi yok sayanları siz de yok sayın. Derhal bu pankart buradan indirilmeli. Sayın Beyazgül, Şanlıurfalılardan ve Halfetililerden özür dileyin” dedi.

AK Parti’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün seçim afişinde, “Ne karagül ne kırmızıgül, sadece Beyazgül” ifadeleri yer aldı. CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, CHP’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Koyuncu ve CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ile birlikte ismi “Rabia Meydanı” olarak değiştirilen Topçu Meydanı’nda konuya ilişkin açıklama yaptı. Tanal’ın açıklaması şöyle:

“Şanlıurfamızın incisi Halfeti, karagülüyle meşhur. Karagülün dünyada tek yetiştiği yer Halfeti ilçemiz. Karagülün ayrı bir anlamı vardır. Ama Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Beyazgül, karagülü olumsuz anlam yükleyecek bir şekilde, bir slogan üretememiş beceriksiz yöneticilerle başka sloganların üretilmesi gerekirken karagüle küçük düşürücü bir anlam yükleyerek Şanlıurfamızı ve Halfeti ilçemizi yok saymıştır. Şanlıurfalı kardeşlerim, Halfetili kardeşlerim; sizi yok sayanları siz de yok sayın. Bu beceriksiz yönetimle bu şehir yönetilemiyor. Büyükşehir belediye başkanı burada karagülün ne anlama geldiğini bilmiyorsa işte ülkenin, Şanlıurfa’nın geldiği durum bu. Derhal bu pankart buradan indirilmeli. Buradan Şanlıurfa valisine, Şanlıurfa emniyetine, Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül’e sesleniyorum: Karagül Halfeti’nin, Şanlıurfa’nın dünyada yetişmeyen, Şanlıurfa’da olan tek bir gülüdür. Lütfen bu pankartı buradan indirin. Yazıktır, günahtır. Vatandaşın parasını da bu şekildeki pankartlara harcamayın. Bu vatandaşın, fakir fukaranın mağduriyetini gidermek için para harcayın. Artık bu algıya, bu reklama yeter. Sayın Beyazgül, Şanlıurfalılardan ve Halfetililerden özür dileyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx