Edge Mobil Tarayıcı Artık Microsoft Edge: AI Tarayıcı Olarak Anılacak

Android ve iOS için Microsoft Edge artık Microsoft Edge: AI Tarayıcı adı ile anılacak. Kullanıcılar, şirketin kısa bir süre önce mobil tarayıcısının adını “Microsoft Edge” yerine “Microsoft Edge: AI Tarayıcısı” olarak değiştirdiğini fark etti.

Yeni isme ek olarak, tarayıcının App Store ve Google Play Store’daki listesinde DALL-E 3 görüntü oluşturucu, Copilot ile makale özetleme, görüntü tanıma ve daha fazlası gibi yapay zeka destekli yeni özellikler tanıtılıyor. Ek olarak açıklamada, GPT-4 desteği vurgulanarak Microsoft Edge “yapay zeka destekli tarayıcınız” olarak adlandırılıyor.

Uygulamanın mağaza sayfasındaki açıklama şu şekilde: “Tarama deneyiminizi geliştirmek için yerleşik Copilot ile yapay zeka destekli tarayıcınız Microsoft Edge. GPT-4 ile güçlendirilen Copilot, soru sormanıza, aramaları hassaslaştırmanıza, kapsamlı özetler almanıza ve DALL-E 3 ile görüntüler oluşturmanıza olanak tanır. Microsoft Edge, hareket halindeyken göz atmanın, bulmanın, oluşturmanın ve alışveriş yapmanın daha akıllı bir yoludur.”

2023, Microsoft’un yapay zeka ve Copilot’u mümkün kılan OpenAI ile ortaklığı üzerine odaklandığını gösterdi. Bu nedenle şirketin Copilot’u her yere entegre etmeye ve tanıtmaya istekli olması şaşırtıcı değil. 2024 yılında Microsoft’un yapay zeka destekli deneyimlere büyük önem vermesi gereken yeni nesil Windows ve yeni Surface cihazlarını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx