Filmekimi bilet satışında ‘teknik aksaklık’

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) bu yıl 22’nci kez düzenlediği Filmekimi, İstanbul’da 13-22 Ekim, İzmir’de ise 20-22 Ekim tarihleri arasında Cannes’dan Venedik’e Locarno’dan Toronto’ya uluslararası festivallerde dünya prömiyerini yapan ödüllü filmleri izleyiciyle buluşturacak.

Filmekimi biletleri 4 Ekim’de Lale Kart üyeleri için yapılan indirimli ön satışların ardından, bugün genel satışa açıldı. Sabah 10.30’da başlayan satışlar sırasında sistemde sorun yaşandı.

Filmekimi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sorunun bilet satış kanallarında sunucu tarafında oluşan teknik bir sorun nedeniyle yaşandığı ve ilgili ekiplerin sorunu çözmeye çalıştığı belirtildi.

Bir süre sonra teknik sorunun giderildiği duyurulsa da “teknik aksaklık” yeniden oluştu. Yapılan son açıklamada “Passo mobil uygulaması ve web sitesinin altyapısında oluşan sorun nedeniyle Filmekimi bilet satışları bu sabah 10.30’dan bu yana kesintilerle devam ediyor. Teknik sorunun çözümü için yürütülen çalışmaları takip ediyoruz. Gelişmelerle ilgili olarak buradan anlık bilgi vermeye devam edeceğiz” denildi.

Yaşanan sorunla ilgili, biletlere erişmeye çalışan sosyal medya kullanıcıları duruma tepki gösterdi.

LALE KART SATIŞLARI ÜÇ GÜN ÖNCE BAŞLADI

Bilet satışları, 4 Ekim Çarşamba 10.30’da Siyah, 5 Ekim Perşembe 10.30’da Beyaz ve 6 Ekim Cuma 10.30’da Kırmızı Lale Kart üyeleri için öncelikli satışa açılmış, genel satış bu sabah 10.30’da başlamıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx