Sinan Akçıl: Seçil Erzan kadar dolandırıcı birisi bizden para almaya çalıştı

Şarkıcı Sinan Akçıl; Fatih Terim, futbolcular Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun aralarında bulunduğu kişilerin Denizbank Florya Şube Müdürü Seçil Erzan tarafından toplamda 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırıldığı olayın benzerinin yaşadığını söyledi.

Milliyet’in aktardığına göre, Akçıl “Futbolcular ile ortak olup fon açacağım. Bilinmeyen bir şey söylemek istiyorum. Birkaç yıl önce şarkıcılar arasında oldu böyle bir durum. Seçil Erzan kadar dolandırıcı birisi bizden de para almaya çalıştı. Benim o zamanki eşimden de almaya çalıştı.

Var böyle insanlar ya. Sanat dünyası bunu çok duyurmadan kapattı gitti. Sizden de örnekleyeyim konuyu, birisi size 6 kamera ver bana size 18 kamera vereyim dese sizler de kabul edersiniz. Böyle şeyleri vergi ödeyerek yapacaksın yapıyorsan. Resmi olmalı yani” ifadelerini kullandı.

35 MİLYON TL’LİK VURGUN

Akçıl’ın açıklamasının ardından Sabah gazetesi, Mine Ö.’nün basketbolcu Semih Erden 1.7 milyon lira, oyuncu Burcu Kıratlı 500 bin lira, Tuzlaspor yöneticisi Rıdvan İlhanlı 3.5 milyon, Yeliz Tuğba Yasa ve iki kardeşi ise 3 milyon lira dolandırarak 35 milyon TL’lik vurgun yaptığı olayı gündeme getirdi.

Burcu Kıratlı ‘ponzi piramit zinciri’ adındaki saadet zinciri sistemi ile dolandırıldığını iddia ederek Mine Ö.’yü dava etmişti. Hakkında pek çok şikayet olduğu için bir dönem tutuklu kalan ve hakkında 10 yıl hapis istenen Mine Ö. ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçu kastı ile hareket ettiği sabit olmadığı için beraat etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx