Tugay Kerimoğlu’ndan Galatasaray’ın yıldızına öneri! ‘Kendi maçlarını izlerse hatalarını çözer’

Süper Lig’in 13’üncü haftasında Galatasaray’ın Alanyaspor’u 4-0’lık skorla mağlup ettiği müsabakayı Tugay Kerimoğlu değerlendirdi. Manchester United maçında Dries Mertens’in ilk 11’de başlaması gerektiğini belirten Tugay Kerimoğlu, “Manchester United maçında ben olsam Mertens ile 11’de başlarım. Oyuncu her anlamda fayda sağlıyor. Icardi’nin koşularını, Zaha’nın driplinglerini çok iyi ayarlıyor. Geçtiğimiz sezonun katkılarını da göz ardı edemeyiz. O dönemde takımın bu şekilde katkı vermesinin sebebi Mertens’ti” dedi.

Tanguy Ndombele’nin eksiklerini tamamlaması halinde Torreira ile birlikte rakiplerine çok sıkıntı yaratacağını dile getiren eski futbolcu, “Ndombele eksiklerini tamamlarsa Torreira-Ndombele ikilisi rakiplerine çok sıkıntı yaratır. Oynadığınız rakiplere göre oyuncu tercihi değişebilir. Mertens, eskiden kaldığı yerden devam ediyor. Bu oyunun bazı kriterleri vardır. Bağlantıyı doğru oyuncu ile yaparsınız sorun yaşamazsınız. Kerem Demirbay ile Torreira ekstra bir oyun izletmez size ama Ndombele-Torreira daha güçlü olacak. Bunların önünde Mertens’in olması ileri uca katkı sağlar” açıklamasını yaptı.

Tugay Kerimoğlu şu şekilde devam etti: “Okan hoca kararını kendisi karar verecektir ama Manchester United maçında Kerem Aktürkoğlu, Wilfried Zaha ve Dries Mertens’i oynatır diye düşünüyorum.”

Ndombele’nin sorunlarını çözdüğü anda orta sahada büyük işler yapabileceğini belirten Tugay Kerimoğlu, “Kadroya baktığımızda 3 oyuncu değişmiş. Okan Buruk’un en fazla beklentisi Ndombele’deydi. Çok ekstra işler yapmadı ama yavaş yavaş sorunlarını çözdüğü zaman orta sahada çok büyük işler yapar” dedi.

Sarı-kırmızılılarda sonradan oyuna dahil olan Barış Alper Yılmaz’ın performansını yorumlayan Tugay Kerimoğlu, “Barış Alper’i izlerken hep şunu düşündüm. Bazen beklersin forma sana verildiğinde çok ekstra işler yapmaya kalkarsan hata yaparsın. Bunu maç içinde çok fazla yaptı. Bazı oyunculardan yedekte faydalanıyorsun. İlla 11’de oynayacak diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Mauro Icardi’nin takım arkadaşlarına olan yardımına değinen Tugay Kerimoğlu, “Icardi hem saha içinde hem de saha dışında takım arkadaşlarına yardım ediyor. Takım arkadaşını çok iyi motive eden bir özelliğe sahip. Takım içindeki liderlik saha dışında da var. Bunlar çok önemli özellikler” diye konuştu.

Kazımcan Karataş’ın kendi maçlarını izlemesi gerektiğini vurgulayan eski futbolcu, “Kazımcan Karataş kendi maçlarını izlerse yaptığı hatalarını çözer. Bölge problemli ama bunları çözmesi için kendi hatalarını bulması lazım. Okan hocanın sisteminde kanat içeri bek dışarı deriz ya o sistemde oynaması lazım. Angelino buna uygun ama bir türlü performansını göremedik” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx